Tiflis Turu

(2 Gece 3 Gün)


 

İki ve Üç Kişilik Odalarda Kişi Başı Fiyat:     
               
       
Tek kişi Konaklama Farkı:   
               
                                  
07-11 Yaş Çocuk Ücreti:
(her iki ebeveyni ile birlikte olmak kaydıyla)
               

0-6 Yaş Çocuk
Ücretsiz


1.GÜN


Seyahatimiz 18.30’da Vaveyla Turizm önünden başlıyor. Yaklaşık 1,5 saatlik Sarp yolculuğumuzun ardından gümrük işlemlerini yapıyor ve Batum sahiline doğru ilerliyoruz. Gezi boyunca rehberimizin bilgilendirmesiyle lazım olacak kadar Gürcü para birimi(GEL) Lari alıyoruz. Akşam yemeğimizi yedikten sonra, Batum’un görsel meydanlarından Piazza Meydanı, Avrupa Meydanı ve Tiyatro Meydanlarını geziyoruz. Batum Bulvarındaki su, ışık ve müzik gösterilerini de izleyerek vaktimizi gece 24.00’a kadar serbest olarak değerlendirip başkent Tiflis’e hareket ediyoruz. (gece yolculuğu)

2.GÜN


Sabah erken saatlerde başkent Tiflis’e ulaşıyoruz. Alacağımız açık büfe kahvaltı ve kısa bir dinlenme molamızın ardından gezimize başlıyoruz. İberia Krallığı döneminde Tiflis’in isim babası olan Kral Vahtang Gogasali tarafından 5. yy’da kura nehrinin iki yakasında kurulan her yanı tarih kokan, mimari eserler ve anıtlarla dolu başkent Tiflis’i keşfedeceğimiz bu günde ilk olarak ünlü Sameba Kilisesini ziyaret ediyoruz. Ardından panoramik olarak Mtatsminda Kilisesi, Metekhi Kilisesi, Sioni Katedrali, Trinity Katedrallerini göreceğiz. Rehberimizin önderliğinde eski Tiflis’te yapacağımız yürüyüşle kültürü yakından görüyor, Osmanlı hamamı ve Osmanlı camiini ziyaret ediyoruz. Ardından Rustaveli Bulvarı, barış köprüsü gezilerimiz olacak. Alacağımız öğle yemeğinin ardından Nari Kalesi ve Gürcistan’ın anası heykelini görmek üzere teleferikle Tiflis’e hakim olan tepeye çıkıyoruz. Burada hatıra fotoğraflarımızı çekip, bir süre şehir manzarasını seyredeceğiz. Vernisaj pazarını da gezip alacağımız hediyelik eşyalardan sonra TV kulesi olarak bilinen Mtatsminda tepesine çıkıyoruz. Avrupa’nın en büyük dönme dolaplarından birinde içinde bulunduğu oyun parkı ve çevresinde vaktimizi geçiriyoruz. Yoğun geçen günümüzün sonuna doğru otelimize yerleşip bir süre dinleniyoruz. Şehri ışıklar içinde görebileceğimiz panoramik şehir turu ve özgürlük meydanı gezilerimizin ardından yine kura nehri kıyısında kurulu nezih Gürcü restoranında canlı müzik eşliğinde akşam yemeğimizi, Gürcü halk oyunlarının muhteşem gösterileri eşliğinde alıyoruz.

3.GÜN


Sabah otelimiz terasında alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz. Bugün ilk durağımız; Gürcistan’ın tarihi başkentlerinden biri olan Tiflis’e yarım saat mesafedeki Mtskheta şehri olacak. Tarih kokan ve kültürel özelliğini günümüze kadar korumayı başaran tarihi çarşıda yerel halkın sattığı Gürcü kültürünü yansıtan bir çok hediyelik eşya alma imkanımız oluyor. Ardından her ikisi de Unesco dünya mirası listesinde yer alan 6. yy eseri Jvari ve 11.yy eseri Svestitskhoveli Manastırı gezilerini yapıyoruz. Mtskheta gezimizin ardından dönüş yolculuğumuz başlıyoruz. Khaşuri üzerinden Gürcistan’ın en uzun tüneli olan Rikoti tünelini geçerek batı Gürcistan’a ulaşıyoruz. Zestafoni şehrinde vereceğimiz kısa bir dinlenme ve yemek molamızın ardından Satmtredia ve Kobuleti şehirleri üzerinden Batum’a ulaşıyoruz. Sarp sınır kapısında yapacağımız gümrük işlemlerimizin ardından Türkiye’ye geçerek seyahatimizi sonlandırıyoruz.


ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

– Lüks Araçlarla Ulaşım1 Gece Konaklama
– 1 Sabah Kahvaltısı
– Çevre Gezileri
– Profesyonel Rehberlik Hizmeti
– Araç İçerisinde İkramlar
– Seyahat Sağlık Sigortas

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
– Yurtdışı Çıkış Harç Ücreti
– Gezi Boyunca Alınacak Yemekler


REZERVASYON İÇİN:
0(464) 250 50 53 / +90 552 456 50 53


!!! ÖNEMLİ !!!
– Rezerasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez.
– Kesin kayıt yapan konuklarımıza koltukları belirtilecektir . 
– Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. 
– Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. 
 – Turumuz müşteri sayısına uygun lüks turizm araçlar ile gerçekleştirilecektir