Rize Trabzon Cıkıslı Eskisehir Konya Turu

(3 Gece 4 Gün)

İki ve Üç Kişilik Odalarda Kişi Başı Fiyat:
2500,00₺

Tek kişi Konaklama Farkı: 
750,00₺

07-11 Yaş Çocuk Ücreti:
(her iki ebeveyni ile birlikte olmak kaydıyla)
2200,00₺

0-6 Yaş Çocuk
Ücretsiz


 

1.GÜN

Eskişehir’e varış ve nefis kahvaltı ve dinlenme molası. Kahvaltı molasın ardından ilk durağımız Sazova Bilim Parkı olacak. Burada Masal Şatosu, Korsan Gemisi, Nuh`un Gemisi gezilerinin ( EKSTRA ) ardından Tülomsaş Fabrikasını bahçesinde sergilenen bej renkli olan Devrim arabasını ziyaret ediyor ve fotoğraflarımızı çekiyoruz. Buradaki gezimizin ardından Eskişehir’in ilk yerleşim yerini oluşturan Osmanlı Dönemi’ nden kalma tarihi evlerin bulunduğu meşhur Odunpazarı`nı gezmeye başlıyoruz. Odunpazarı gezimizin ardından Çağdaş Cam Sanatları Müzesi gezimize başlıyoruz; Müze, Türkiye`nin ilk cam sanatları müzesidir. Büyükşehir Belediyesi, Anadolu Üniversitesi ve Cam Dostları Grubunun işbirliği ile kurulmuştur. Müzede 42 cam sanatçısının eserleri sergilenmektedir. Buradan sonra öğle yemeğimizde (Ekstra) meşhur Çibörek’in veya Balaban Köftenin tadına bakmak için serbest zaman veriyoruz. Sonrasında Yılmaz Büyükerşen’in Eskişehir’e kazandırdığı Balmumu Heykel Müzesi’ni gezmek isteyen misafirlerimiz için serbest zaman veriyoruz. Ardından Kurşunlu Camii ve Külliyesi, Lületaşı Müzesi, Atlıhan El Sanatları Çarşısı gezilerinden sonra son durağımız ise Porsuk Çayı olacak. Burada vereceğimiz serbest zamanın ardından konaklama otelimize hareket ediyoruz.


Sabah Kahvaltısı: Belirlenen Restorantda
Öğle Yemeği: Belirlenen Restaurantta (Extra)
Akşam Yemeği: Konaklama Otelinde
Konaklama: Eskişehir Otelleri

2.GÜN


Otelimizde alınan açık büfe kahvaltı ardından Mevlana şehri Konya’ya hareket. Zengin menülü sabah kahvaltımızın ardından, buram buram tarih ve medeniyet kokan gezimize uzman rehberimiz eşliğinde başlıyoruz. Yeşil kubbesi ile ünlü Mevlana Hz. ve babası Baaddin Velet’in kabirlerinin bulunduğu Mevlevi giysileri, müzik aletleri, sofra düzeni, Mevlevi dergahını gördükten sonra Mevlana’nın içindeki aşk ateşini yakıp körükleyen Şems-i Tebriz-i Türbesi’ni gezip, Alaattin Camii’nin de bulunduğu Alaattin Tepesi’nde çay ve öğle molası veriyoruz. Molamızın ardından Vezir Celalettin KARATAY’ın yaptırdığı Karatay Medreseleri’ni ve çini eserleri müzesini gezip ikindiye doğru Meram bağlarına geçiyoruz. O devrin bilgini ve psikoloğu Tavuz Baba(Tuzcu baba) ardından Sabrettin Konevi Dergah ve türbelerini gezdikten sonra Meram bağlarında çay, kahve ve fotoğraf molası veriyoruz. Ardından otelimize geçip istirahat ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Belirlenen Restorantda
Öğle Yemeği: Belirlenen Restaurantta (Extra)
Akşam Yemeği: Konaklama Otelinde
Konaklama: Konya Otelleri

3.GÜN


Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından Kapadokya’ya hareket ediyoruz. Türkiye’nin en büyük kanyonlarından biri olan, 14 km uzunluğundaki Ihlara Vadisi ne ulaşıyoruz. Burada Ağaçaltı kilisesini gezerek, Melendiz Çayının oluşturmuş olduğu nehir yatağında yürüyüş yapıyoruz. Verilen serbest zamanda bu cennet bahçesinde fotoğraflarımızı çekiyoruz. Ardından bölgedeki 104 farklı yer altı şehrinden biri olan Derinkuyu veya Kaymaklı Yer altı Şehrine ulaşıyoruz. Yeraltında bulunan tünelleri gezip anlatımları dinledikten sonra yolumuz bizleri Çardak Köyü üzerinden Göreme’ye götürecek. Öğle yemeğimizin ardından bir sonraki durağımız üzüm bağları ve üç başlı peri bacaları ile ünlü Paşabağ mevkii olacak. Burada verilen serbest zamanı takiben hayaller vadisi olarak geçen Dervent Vadisi olacak. Burada çekilen birbirinden ilginç fotoğrafların ardından, kesme taş evleri ile meşhur Ürgüp’e ulaşıyoruz. Şehir merkezinde yapacağımız panoramik tur sonrası şarap mahzenlerini ziyaret ediyoruz. Günümüzün son durağı ise 3 Güzeller olarak bilinen peri bacaları olacak. Burada verilen fotoğraf molasını takiben otelimize ulaşıyoruz. Otele yerleşme ve akşam yemeğimiz otelimizde.) Arzu eden misafirlerimizle, Türk gecesine katılmak için lobide buluşma (Ekstra, gece hakkında ayrıntılı bilgiyi rehberimiz otobüste verecektir.)


Sabah Kahvaltısı:Konaklama Otelinde
Öğle Yemeği: Belirlenen Restaurantta (Extra)
Akşam Yemeği: Konaklama Otelinde
Konaklama: Mustafa Otel (Ürgüp)

4.GÜN


Değerli misafirlerimiz; Balon’a katılmak isteyen misafirlerimizle sabahın erken saatlerinde lobide buluşma ve balon kalkış noktasına transferlerini yapıyoruz(Ekstra). Bu unutulmayacak deneyim konusunda genel bilgiyi rehberimiz verecektir. Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası günümüzün ilk fotoğraf molası Güvercinlik Vadisi – Uçhisar Kalesi olacak. Panoramik olarak çekilen fotoğraf ardından, Kızılırmak’ın suyu ile kil toprağını birleştiren insanoğlunun 5000 yıldır geçim kaynağı olan çömlekçilik sanatını görmek için çömlek atölyesine gidiyoruz. Geçireceğimiz keyifli dakikaların ardından kayalık göreme olarak bilinen ve zamanında manastır yaşantısının hüküm sürdüğü Göreme açık hava müzesine gidiyoruz. Burada Hristiyanlık tarihi hakkında verilen bilgilerin ardından Elmalı Kilise, Çarıklı Kilise, Yılanlı Kilise gibi sayısız kiliseyi gezebilirsiniz. Daha sonrasında mermergiller familyasından olan Kapadokya bölgesinden çıkan Onyx taşının işlendiği atölyeye gidiyoruz. Burada yapılan anlatımlar ardından Avanos üzerinden yolumuza devam ederek Amasya’ya hareket ediyoruz. Amasya iline ulaşmamız ardından ırmak kenarı dizili evleri ve kral kaya mezarlarını göreceksiniz. Aşkları ve kavuşma hikayesiyle ölümsüzleşen Ferhat Şirin müzesi ve kanalını görerek bilgi sahibi olacaksınız. Amasya merkezde verilen serbest zaman ile ırmak kenarında dinlenip akşam karanlığında nehrin ve yalı evlerinin ışıklandırmasıyla büyüleneceksiniz. Akşam yemeği ve ardından belirlenen saatte Rize’ye hareket ediyoruz.


Sabah Kahvaltısı: Konaklama Otelinde
Öğle Yemeği: Belirlenen Restaurantta (Extra)
Akşam Yemeği:Belirlenen Restaurantta (Extra)
Konaklama: Dönüş yolu


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

– 3 Gece Otellerde 2-3 kişilik odalarda konaklama,
– Programda belirtilen gezi ve ziyaretler,
– 4 Kahvaltı – 3 Akşam Yemeği
– Profesyonel rehberlik hizmetleri
– Zorunlu seyahat sigortası,
– Lüks Turizm Aracı ile Ulaşım
– Araç İçi İkramlar (Su-Çay-Kahve-Kek)
– Balon İzleme Turu

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

– Tüm exstra harcamalar,
– Yemeklerde alınan extra içecekler,
– Müze ve ören yeri girişleri,
– Öğle yemekleri
– Balon Turu

REZERVASYON İÇİN:

0(464) 250 50 53 / +90 552 456 50 53


!!! ÖNEMLİ !!!

– Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez.
– Kesin kayıt yapan konuklarımıza koltukları belirtilecektir .
– Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
– Turda yeterli kayıt olmadığı takdirde firma 10 gün önce konuklarına bilgi vermek suretiyle turu iptal etme hakkına sahiptir.
– Turumuz müşteri sayısına uygun lüks turizm araçlar ile gerçekleştirilecektir.