İran Turu

(6 Gece 7 Gün)


 

İki ve Üç Kişilik Odalarda Kişi Başı Fiyat: 
            
             
Tek kişi Konaklama Farkı:
            
                                 
07-11 Yaş Çocuk Ücreti
(her iki ebeveyni ile birlikte olmak kaydıyla)
            

0-6 Yaş Çocuk
Ücretsiz


1.GÜN

İstanbul Atatürk Hava Limanında saat 07.30′ da buluşuyoruz. Türk Hava Yolarının 09.10 tarifeli seferiyle Ağrı’ ya uçuyoruz. Saat 11.15 de Ağrı’ ya varış Doğu Beyazıt ilçesine geçiş. Öğle yemeği molası ve İran sınırında bulunan Gürbulak Sınır Gümrüğüne ulaşıyoruz. Sınır geçiş işlemlerimiz sonrası İran tarafında bizleri bekleyen aracımızla Hoy şehrinden gecip Urmiye şehrine varıyoruz. İran’a hoş geldin gecesi, konaklama otelimizde..
Ağrı – Gürbulak Sınır Kapısı 110 km Gürbulak Sınır Kapısı – Urmiye 325 km 3.5 saat
Konaklama: URMİYE

2.GÜN 


Sabah kahvaltı sonrası Urmiye şehrini gezmeye başlıyoruz. Mescid-i Camii, Kapalı Çarşı, Ortodoks Kilisesi, şehir merkezi görülüp akşam saatlerinde Tebriz’ e harket ediyoruz. Akşam yemeği molası ve konaklama otelimizde..
Urmiye – Tebriz 148 km 2 saat
Konaklama: TEBRİZ

3.GÜN


Sabah kahvaltı sonrası Azerbaycan Müzesi, Gök Mescit diye bilinen Mescid-i Kabud, Şahgoli diye bilinen El Gölü ve Şairler Anıtı Belediye Müzesi, Türk Edebiyatının Büyük Şairlerinden Şehriyarın Kabrinin bulunduğu Makberetüş, Şuera (Şairler Kabristanlığı) Ziyareti, Unesco Dünya Miras listesindeki Kapalı çarşı gezisi ile turumuzu tamamlıyoruz. Tebriz Hava Limanından saat 19.00′ da Tahran’a uçuyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Konaklama: TAHRAN


4.GÜN


Sabah kahvaltı sonrası Nirvana Sarayı, Saad Abad Sarayı, Ulusal Mücevher Müzesi, Doğa Köprüsü, İran Sanat Müzesi, Beyaz Saray, Golestan Sarayı, Reza Ababsi Müzesi, Arkeoloji Müzesi, Seramik ve Cam Müzesi, Kapalı Çarşı, alış veriş turu, akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Konaklama: TAHRAN

5.GÜN


Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıp Ulu Camii, Azadi Anıtı’nı gezip İfsahan’ a doğru yola çıkıyoruz. İki saatlik bir yolculuk sonrası Kaşan’ da öğle yemeği molası ve ardından Fingarden Kashan ( haman ve bahçe ) görülüp İsfahan şehrine hareket ediyoruz. Şehirde panoramik tur akşam yemeği ve konaklama otelimizde
Tahran – Kaşan 224 km otoban Kaşan – İsfahan 224 km otoban toplam 4.5 saat
Konaklama: İSFAHAN

6.GÜN


Sabah kahvaltı sonrası tam gün İsfahan şehir turu Şeyh Lütfullah Camii, Çehel 40 Sütun Sarayı Gezisi. Unesco’ nun Dünya miraslar listesine aldığı ( İran’ın En Büyük Meydan ve Kapalı Çarşı) Nakşi Cihan Meydanı, Ali Gapu Sarayı; İmam Mescidi Camisi, Halı Atölyesi Gezisi akşam yemeği ve Konaklama otelimizde.
Konaklama: İSFAHAN

7.GÜN


Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyoruz. İsfahan Şehir Köprüsü, Jolfa Meydanı, Siesepol Köprüsü , Khaju Köprüsü, Vank Kilisesi, Şeyh Bahai Hamamı, Menar Jonban Kuş Bahçesi, Sekiz Cennet Bahçesini gezip saat 17.00’da İsfahan’ dan ayrılıyoruz. Yaklaşık dört saatlik bir yolculuğumuzun ardından Tahran’ a varıyoruz. Akşam yemek ve cay kahve molası Tahran meydanlarında.. Aracımızla panoromik gezinti sonrası turumuzu tamamlıyoruz.
İsfahan – Kaşan 224 km otoban Kaşan – Tahran 224 km otoban toplam 4.5 saat

8.GÜN


Gece saat 01.00 Tahran Hava Limanı’ na transfer sabaha karşı saat 04.00 Pegasus Hava Yolları ile Tahran – İstanbul Sabiha Gökçen Hava Limanı tarifeli seferiyle 06.30 da İstanbul’ da turumuzu tamamlıyoruz.


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

– İstanbul – Erzurum Uçak Bileti ve Gürbulak Sınır Kapısı Transfer
– Tahran – İstanbul Uçak Bileti
– Tebriz – Tahran Uçak Bileti
– 6 Gece Konaklama 5* Otellerde Konaklama
– Otellerde 6 Sabah Kahvaltısı
– Ulaşım (İran’da 25 Kişi Kapasiteli Vip Koltuklu Otobüs)
– 7 Akşam Yemeği (1 Akşam Canlı Müzikli Hoş Geldin Gecesi)
– Rehberlik Hizmeti
– Yurt Dışı Zorunlu Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

– Kişisel harcamalar
– Yurt dışı harç pulu ( 150 TL )
– Öğlen yemekleri
– Müze ve ören yerleri girişleri


 


REZERVASYON İÇİN: 
0(464) 250 50 53 / + 90 552 456 50 53


!!! ÖNEMLİ !!!
– Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez.
– Kesin kayıt yapan konuklarımıza koltukları belirtilecektir . 
– Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. 
– Turda yeterli kayıt olmadığı takdirde firma 10 gün önce konuklarına bilgi vermek suretiyle turu iptal etme hakkına sahiptir.
– Turumuz müşteri sayısına uygun lüks turizm araçlar ile gerçekleştirilecektir