Gürcistan Turu

(3 Gece 4 Gün)

 


İki ve Üç Kişilik Odalarda Kişi Başı Fiyat: 
0000,00₺

Tek kişi Konaklama Farkı: 
0000,00₺

07-11 Yaş Çocuk Ücreti: 
(her iki ebeveyni ile birlikte olmak kaydıyla)
0000,00₺

0-6 Yaş Çocuk
Ücretsiz


Grubumuzla beraber Trabzon’dan akşam saat 19.00 da, Rize’den ise saat 20.00 da hareketle Sarp Sınır Kapısına ulaşıyoruz. Gümrük geçiş işlemlerinin ardından Batum, Kutaisi ve Gori şehirlerinden geçip Tiflis’e varıyoruz.


1.Gün


Sabah kahvaltımızın ardından Gürcistan’ın başkenti ve en büyük şehri olan Tiflis gezimize başlıyoruz. ilk olarak bölgenin en büyük ve görkemiyle ünlü Sameba Katedralini ziyaret ediyoruz. Ardından rehberimizin önderliğinde eski Tiflis’te yapacağımız yürüyüşle kültürü yakından görüyor, Osmanlı hamamları ve Cuma Camiini ziyaret ediyoruz. Gezimize Rustaveli Bulvarı ve ünlü Barış köprüsü ile devam edeceğiz. Alacağımız öğle yemeğinin ardından Nari Kalesi ve Gürcistan’ın anası heykelini görmek üzere teleferikle Tiflis’e hakim olan tepeye çıkıyoruz. Burada hatıra fotoğraflarımızı çekip, bir süre şehir manzarasını seyredeceğiz. Vernisaj pazarını da gezip alacağımız hediyelik eşyalardan sonra yoğun geçen günümüzün sonuna doğru otelimize yerleşip bir süre dinleniyoruz. Akşam yemeğimizi; yine kura nehri kıyısında kurulu nezih restoranında canlı müzik ve Gürcü halk oyunlarının gösterileri eşliğinde alıyoruz.
Öğle Yemeği: Tiflis – Ekstra (rehberimizin belirlediği uygun bir yer)
Akşam Yemeği: Kalanda (Gürcü halk dansları, eğlence eşliğinde) – Ekstra
Konaklama: Tiflis 3*- 4* Otel Konaklama
Yaklaşık Gidilecek Edilecek Mesafe: 90 km


2.Gün 


Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz. Bugün ilk durağımız, Gürcistan’ın tarihi başkentlerinden biri olan Tiflis’e yarım saat mesafedeki Mtskheta şehri olacak. Tarih kokan ve kültürel özelliğini günümüze kadar korumayı başaran tarihi çarşıda yerel halkın sattığı Gürcü kültürünü yansıtan bir çok hediyelik eşya alma imkanımız oluyor. Ardından her ikisi de Unesco dünya mirası listesinde yer alan 6. yy eseri Jvari ve 11.yy eseri Svestitskhoveli Manastırı gezilerini yapıyoruz. Mtskheta gezimizin ardından Tiflis’e dönüp öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemeğimiz sonrası TV kulesi olarak bilinen Mtatsminda tepesine çıkıyoruz. Avrupa’nın en büyük dönme dolaplarından birinin içinde bulunduğu oyun parkı ve çevresinde vaktimizi geçiriyoruz. Ardından şehir merkezinde vereceğimiz serbest zaman sonrasında akşam yemeğimizi alıyor ve otelimize geçiyoruz.
Öğle Yemeği: Ekstra(rehberimizin belirlediği uygun bir yer)
Akşam Yemeği: Kalanda – Ekstra
Konaklama: Tiflis 3*- 4* Otel Konaklama
Yaklaşık Gidilecek Edilecek Mesafe: 110 km

3.Gün 


Sabah kahvaltısı sonrası Gori şehrine hareket ediyoruz. Stalin’in doğduğu evi gördükten sonra Khaşuri üzerinden Gürcistan’ın en uzun tüneli olan Rikoti tünelini geçerek batı Gürcistan’a ulaşıyoruz. Zestafoni şehrinde vereceğimiz kısa bir dinlenme molamızın ardından Satmtredia ve Kobuleti şehirleri üzerinden Batum’a ulaşıyoruz. Batum gezimize başlıyoruz. Sırasıyla; Orta Camii, Piazza Meydanı, Avrupa Meydanı, Altın Post Heykeli, Ali ile Nino Sevgi heykeli, Tiyatro binası ve Poseidon heykeli gezilerimiz olacak. Bir süre Batum bulvarında serbest olarak değerlendireceğimiz vaktimizin sonrası turumuzu tamamlıyoruz. Sarp sınır kapısında gümrük işlemlerimiz sonrasında Rize ve Trabzon’da misafirlerimizle vedalaşıyoruz..
Öğle Yemeği: (rehberimizin belirlediği uygun bir yer)
Yaklaşık Gidilecek Edilecek Mesafe: 590 km

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

– Son Model Araçla Ulaşım
– 2 Gece Tiflis’te 3* ve 4* Otelde Konaklama
– Otelde Alınacak 2 Sabah Kahvaltısı
– Gezimiz Boyunca Rehberlik Hizmetleri
– Türsab Seyahat Sigortası
– Yurt Dışı Çıkış Harcı
– Aracımızın İçerisinde İkramlar

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

– Müze ve ören yeri girişleri
– Öğlen ve Akşam yemekleri
– Ekstra turlar


 


REZERVASYON İÇİN: 

0(464) 250 50 53 / +90 552 456 50 53

Konaklamalı Tiflis Turu


!!! ÖNEMLİ !!!
– Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez.
– Kesin kayıt yapan konuklarımıza koltukları belirtilecektir
– Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir
– Turda yeterli kayıt olmadığı takdirde firma 10 gün önce konuklarına bilgi vermek suretiyle turu iptal etme hakkına sahiptir.
– Turumuz müşteri sayısına uygun lüks turizm araçlar ile gerçekleştirilecektir

Print Friendly, PDF & Email