Rize Trabzon Çıkıslı Gap Turu 3 Gece 4 Gün

12 – 17 Kasım (3 Gece 4 Gün

İki ve Üç Kişilik Odalarda Kişi Başı Fiyat:
1499,00₺
Tek kişi Konaklama Farkı:
600,00₺

07-11 Yaş Çocuk Ücreti:
(her iki ebeveyni ile birlikte olmak kaydıyla)
1275,00₺

 


1.GÜN

 Sizi muhteşem tatlar , Tarih yolculuğu bekliyor hazır olun 🙂

Kıymetli Konuklarımız; yolculuğumuz ardından Gastronomi şehri Gaziantep’e varmış bulunmaktayız. Sizleri yöresel lezzetlerle dolu muhteşem bir kahvaltı bekliyor. Yol yorgunluğunu atacağınız , keyifli bir şekilde kahvaltınızı yapabilmeniz için verilen molamızda huzurlu zaman geçiriyorsunuz. Bölgeden bizlere katılan rehberimiz eşliğinde turumuza start veriyoruz. Güneydoğu Anadolu Bölgesinin nadide şehirlerinden biri olan Gaziantep, yaşam kültürü , yemek kültürü , giyim kültürü , konuşma ve bir çok anlamda sizleri büyüleyecek muhteşem bir şehir. Son yıllarda Gastronomi ünvanı ile daha da büyüyen özelliğine özellik katan bir yemek şehri. İlk olarak Zeugma Mozaik Müze ziyaretimiz ile tura başlıyoruz. Mozaik müzesi oldukça zengin olup birçok tarihi eseri görebileceğiniz büyüklükte bir müze. Ülkemizde mozaik müzeler arasında ilk sıralarda olan müzede rehberimizin anlatımları ile tarihe yolculuk edeceksiniz. Müze ziyaretimiz ardından Gaziantep Kalesine geçiyoruz. Kalenin tarihi hakkında rehberimizin anlatımları ve fotoğraf molası ardından tarihi Bakırcılar ve Baharatçılar Çarşısında yöresel ürünler alışverişi yapabilir , tarihi sokaklarda gezebilirsiniz. Meşhur künefecilerde ve kebapçılarda Antep mutfağını tadabilir , Fıstık alışverişi yapabilirsiniz. Artık rüya şehir Gaziantep’ten ayrılma vakti. 🙁 Bizleri Halfeti tüm güzelliği ile bekliyor. Gölün altında kalan yaşam kenti ve sular üzerinde kalan minare ile fotoğraf imkanı sunan harika bir yer. Fırat nehri üzerinde kuzeyden güneye 4. baraj olan Birecik Barajı ile bir kısmı sular altında kalan Halfeti’deyiz. Burada Birecik Baraj Gölü üzerinde bir saat süren Tekne Turuna çıkıyoruz. Tekne turunda Rum Kale, Tarihi Mağara Evleri, ve sular altındaki yapıları görebileceğiniz Savaşan Köyünü gezdikten sonra tekrar Halfeti’ye varıyoruz. Aracımıza binerek konaklama ilimiz olan Şanlıurfa’ya hareket ediyoruz. Şanlıurfa merkezde bulunan otelimiz Kilim Otel’e yerleşerek akşam yemeğimizi otelimize gerçekleştiriyoruz. Yemek ardından dileyen konuklarımız merkezi konumda bulunan otelimizden çıkıp serbest zaman geçirebilirler.

Huzurlu bir günü sonlandırıyoruz. Şanlıurfa’da huzurlu bir gün dileriz 🙂

Sabah Kahvaltısı: Gaziantep (Extra)
Öğle Yemeği:  Belirlenen Restoranda (Extra)
Akşam Yemeği: Konaklama Otelinde
Konaklama: Şanlıurfa El Ruha Otel (5*)

2.GÜN

Kıymetli Konuklarımız; Şanlıurfa’da huzurlu bir güne başlıyoruz. 🙂 Otelimizde alınan kahvaltı ardından 08.00 da rehberimiz eşliğinde otelimizden ayrılıyoruz. İlk durağımız yıllara tanıklık yapan Göbeklitepe. Ardından 1 Temmuz 2018 günü Unesco Tarihsel Miras Listesine alınan Şanlıurfa’nın merkez Haliliye ilçesinin, kent merkezine 18 kilometre mesafedeki Örencik Mahallesi yakınlarında ilk kez 1963 yılında tarlasını karasabanla sürerken bulduğu oymalı taşı müzeye götüren bir çiftçinin sayesinde bulunan, İstanbul ve Chicago üniversitelerinden araştırmacıların yüzey çalışmaları sırasında fark edilen ören yerindeki kazılar, 50 yılı aşkın süredir devam eden Göbekli Tepe’ye gidiyoruz. Alman Arkeoloji Enstitüsü ve Şanlıurfa Müzesince 1995’ten beri ortaklaşa yürütülen çalışmalarda, Neolitik döneme ait, boyları 3-6 metre, ağırlıkları da 40-60 ton olan, yabani hayvan figürlü “T” biçimli dikili taşlar bulunduğu, tarihin yeniden yazıldığı bu gizemli dünyada kaybolacağız. Göbeklitepe turu ve ardından Harran’a hareket ediyoruz. Burada Harran Şehrinin ortasında 22 metre yükseklikte var olan Harran höyüğü, Emevi halifesi II. Mervan tarafından yaptırılan kubbesi ahşap olma özelliğini taşıyan Camii el Firdevs(Cennet camii), avlusunda yer alan Anadolu’da kurulan İlk İslam Medresesi (Harran Üniversitesi), İç Kale, Tarihi Surlar ve Konik kubbeli evleri ziyaret ediyoruz. Sabır Timsali Eyyüp Peygamberin makamını ziyaret ediyoruz ve Rehberimizden Eyüp Peygamber(A.S) hayat hikayesini dinliyoruz. Ardından Balıklıgöl alanına ulaşıyoruz. Halil-ür Rahman ve Rızvaniye Camileri, Balıklı Göl, Ayn-el Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Makamı göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Gümrük handa vereceğimiz serbest zamanlarda yöresel alışverişlerimizi gerçekleştirdikten sonra otelimize geçip hazırlanarak Sıra gecesine geçiyoruz. Kurtları dökmeye var mısınız? 🙂

Sabah Kahvaltısı: Konaklama Otelinde
Öğle Yemeği:  Belirlenen Restoranda (Extra)
Akşam Yemeği: Konaklama Otelinde
Konaklama: Şanlıurfa El Ruha Otel (5*)

3.GÜN

Kıymetli Konuklarımız; Şanlıurfa’da huzurlu bir güne başlıyoruz. 🙂 Otelimizde alınan kahvaltı ardından 08.00 da rehberimiz eşliğinde otelimizden ayrılıyoruz. Bugün gündüzü seyranlık , gecesi seyranlık il Mardin’deyiz. Dinlerin ve Dillerin buluştuğu, Süryani’sinden, Arap’ına birçok farklı kültür ve İnanç birleşimi olan Mardin, taş işçiliği ve kentsel dokusu ile ziyaretçilerini büyülüyor. Kentsel sit alanı olan ve koruma altına alınan Eski Mardin’de gezimize öncelikle Kasımiye Medresesinden başlayacağız. Medresenin avlusunda bulunan küçük havuzu yapıya serinlik katmakla birlikte Selsebil adı verilen çeşmenin anlatımını rehberimizden dinlediğinizde bir kez daha büyüleneceksiniz. Öğle yemeğimizin ardından Ulu Cami’ye doğru yürüyüşümüze başlıyoruz. Dar ve taş sokaklarda çarşıların arasından yapacağımız yürüyüşümüz sonrasında Mardin’in en büyük Camisi olan Camii Kebir de olarak geçen Ulu Camiyi bir şiir misali okunacak olan minaresinin anlatımını dinledikten sonra belediye temizlik işlerinin -eşekler- ile yapıldığı evlerin altından geçen Abbaraların altından geçerek yürüyüşümüze devam ediyoruz. Şehidiye medresesini ve PTT binasını gördükten sonra Mezopotamya Ovasına karşı yorgunluk çaylarımızı ve kahvelerimizi içiyoruz. Kısa bir dinlenme molasının sonrasında Deyr-ul Zafaran Manastırına gidiyoruz. Süryanilerin 1000 yıldan fazla bir zaman Patrikhane merkezi olan Deyrul Zafaran Manastırını gezerken 4000 yıllık Güneş tapınağını (Sin tapınağını) Şifahaneyi, Kilisesini ve Vaftizhanesini dolaşıp konaklama otelimize hareket ediyoruz. Mardin merkezi konumunda bulunan otelimizde gerçekleşen akşam yemeği ardından dileyen misafirlerimiz çıkıp serbest zaman kullanabilir.

Sabah Kahvaltısı: Konaklama Otelinde
Öğle Yemeği:  Belirlenen Restoranda (Extra)
Akşam Yemeği: Konaklama Otelinde
Konaklama: Mardin Raymar Otel (5*)

4.GÜN

Kıymetli Konuklarımız; Mardin’de huzurlu bir gün başlıyor. 🙂 Otelimizde alınan kahvaltı ardından saat 08.00 da otelimizden ayrılıyoruz. Gezimize Sıla Dizinin çekildiği ve birçok diziye ev sahipliği yapan Midyat Konuk Evini gezerek devam ediyoruz. Tarihi Midyat Evlerinin arasından gümüş ve telkari satın alınabilecek çarşıda serbest zaman veriyoruz. Midyat evlerini , yöresel yaşamı yerinde yaşama ve o havayı teneffüs etme imkanı bulacaksınız. Midyat gezimiz ardından yolculuğumuz baraj gölü ile sular altında kalan Hasankeyf. Panoramik fotoğraf molası için durup Zeynel Bey Türbesini ve Hasankeyf’i fotoğraflarken rehberimizden bölgeyi ve tarihini dinleme fırsatı buluyoruz. Yolculuğumuz esnasından tarihi Malabadi Köprüsünü görecek rehberimizden tarihini dinleyerek fotoğraf çekilme imkanı bulacaksınız.  Verilen molamız ardından Diyarbakır bizi bekler. Diyarbakır’da ilk durağımız Surlar olacak. Urfa Kapıyı, Mardin Kapıyı ve Keçi Burcunu rehberimiz eşliğinde görerek anlatımlar eşliğinde Dicle vadisine , On Gözlü Köprüye geliyoruz. Hıdırellezlerde yöre insanları beze dilek yazıp bu köprüden Dicle’ye atarlarmış. Vadinin tarihini öğrenerek on gözlü köprü önünde anılarınızda yer alacak özel kareler çekildikten sonra İslamiyet’in beş Harem-i Şerifinden birisi olarak kabul edilen Mor Thoma Kilisesinin çevrilmesiyle yapılmış Ulu Cami’ye gideceğiz. Ulu Camii gezisi sonrası , tarihi Diyarbakır evlerinin en güzel örneklerinden biri olan bu evde Dört Mevsim Odalarını görerek Diyarbakır denince akla gelen Hasan Paşa hanı civarında sizlere vereceğimiz serbest zaman içerisinde tatlı yiyebilir , çayınızı kahvenizi yudumlayabilirsiniz. Turumuzu tamamlayarak Rize’ye hareket ediyoruz.

Sabah Kahvaltısı: Konaklama Otelinde
Öğle Yemeği:  Belirlenen Restoranda (Extra)
Akşam Yemeği: Dönüş Günü (Extra)

 

Yolculuğumuzu tamamlayarak Rize’ye varışımız ardından siz kıymetli konuklarımızı bir başka Kültür Turumuzda ağırlamak üzere hüzünlü bir şekilde uğurluyoruz. 🙁


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

– 3 Gece Lüks Otel Konaklama
– Programda belirtilen gezi ve ziyaretler
– 3 Sabah Kahvaltısı
– 3 Akşam Yemeği
– Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
– Zorunlu Seyahat Sigortası
– Lüks Turizm Aracı ile Ulaşım
– Araç İçi İkramlar

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

– Gaziantep  kahvaltısı :55 TL
– Tüm extra harcamalar
– Yemeklerde alınan extra içecekler
– Müze ve ören yeri girişleri
– Öğle yemekleri
– Sıra Gecesi Kişi Başı: 140 TL
– Halfeti Tekne Turu Kişi Başı: 40 TL

REZERVASYON İÇİN:
0(464) 250 50 53 / +90 552 456 50 53


!!! ÖNEMLİ !!!


– Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez.
– Kesin kayıt yapan konuklarımıza koltukları belirtilecektir .
– Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir.
– Turda yeterli kayıt olmadığı takdirde firma 5 gün önce konuklarına bilgi vermek suretiyle turu iptal etme hakkına sahiptir.
– Turumuz müşteri sayısına uygun lüks turizm araçlar ile gerçekleştirilecektir. (19+1  –  31+1  –  35+1  –  46+1  –  54+1 )