Rize Trabzon Çıkıslı Dogu Ekspres Turu

11 – 12 Mart (2 Gün 1 Gece)


İki ve Üç Kişilik Odalarda Kişi Başı Fiyat:
1800,00₺
Tek kişi Konaklama Farkı:
550,00₺
06-10 Yaş Çocuk Ücreti:
(her iki ebeveyni ile birlikte olmak kaydıyla)
1600,00₺


TUR TARİHLERİ

İnstagram adresimizden ve Youtube Kanalımızdan Doğu Ekspres Turlarımızı İzleyebilirsiniz 🙂

12 – 13 KASIM

3 – 4 ARALIK

17- 18 ARALIK

31 ARALIK – 1 OCAK

14 – 15 OCAK

28 – 29 OCAK

4 – 5 ŞUBAT

11 – 12 ŞUBAT

25 – 26 ŞUBAT

11 – 12 MART

25 – 26 MART

SENEYE GÖRÜŞÜRÜZ 🙂

TRABZON VE RİZE ÇIKIŞLI DOĞU EXPRESS TURU

İnstagram adresimizden ve Youtube Kanalımızdan Doğu Ekspres Turlarımızı İzleyebilirsiniz 🙂

ÇILDIR GÖLÜ – ANİ HARABELERİ – KARS – ERZURUM – PALANDÖKEN


 1.GÜN

Değerli Konuklarımız; saat 00.30 da Trabzon Meydan’dan, saat 02.00 ‘de Rize Meydan’da bulunan Anıtın karşısında olan Vaveyla Turizm ofisimiz önünden kalkış yapacak araçlarımızın ilk durağı Çıldır Gölü. Kahvaltı molası için Çıldır gölünün sıfırında bulunan mekanda kahvaltı molası veriyoruz.(Ekstra) Çıldır Gölü kış aylarında genel olarak buzla kaplanmaktadır. Belirli buz kalınlığı oluşması ardından gölün üzerinde atlı kızaklarla gezme ,fotoğraf çekilme fırsatı bulabileceksiniz. (Mevsim koşullarına göre gölün donması ve buz kalınlığının oluşması halinde). Kahvaltı molamız ardından rehberimiz eşliğinde Ani Harabeleri’ne gidiyoruz. 1001 kiliseli şehir olarak tarihte isminden sıkça söz ettirmiş ve Ermenilere başkentlik yapmış Ani Harabelerini geziyoruz. Ermenistan sınırımızı oluşturan Arpaçay’ın kıyısına kurulmuş bu önemli yerleşim yeri, günümüzden bin yıl önce 100.000 kişinin üzerinde nüfusa ev sahipliği yaparken günümüzde ise bir harabe konumunda. Volkanik renkli taşlarla yapılmış kiliseler ve katedrallerin kar üzerindeki renk cümbüşü sizleri kendisine hayran bırakırken, Türklerin Anadolu’da inşa ettikleri ilk cami olan Emir Manuçehr Camiinin Arpaçay’ı ve Ermenistan sınırını kapsayan manzarası birbirinden güzel fotoğraflar çekmenize olanak sağlayacaktır. Keseli kilise-Resimli Kilise-Büyük Katedral (Fethiye Camii)-Surlar- Aslanlı Kapı- Emir Manuçehr Camii gibi önemli eserleri gezip Selçuklu sarayını dışardan gördükten sonra Ani Harabelerindeki gezimizi sonlandırıyor Kars Merkez’e hareket ediyoruz. Rus işgali sırasında yapılan taş evlere sahip Kars’ı gezmeye başlıyoruz. Kesme taşlardan kilise olarak inşa edilen, Kars’ın geri alınması ile camiye çevrilen Fethiye Camiini (panoramik) görüyoruz. Kars Kalesinden panoramik görüntü alarak o temiz havayı soluyacaksınız. 12 Havariler Kilisesi, Kars Taşköprü, Tarihi Hamam ver bir çok eseri yerinde görme fırsatı bulacaksınız. Savaşlarda kullanılan silahlar, asker çarıkları ve bir tarihi sizlere yaşatacak birçok eserin sergilendiği Kanlı Tabya Müzesini ziyaret ediyoruz. Aşık ve Ozan şehri Kars turumuz ardından yöresel ürünlerini tatma ve alışveriş yapma fırsatınız olacaktır.(Kaşar Peynir, Gravyer Peyniri , Bal , Kaz Eti , Kete vb.) Alışveriş için verilen serbest zaman ardından Kars Merkez’de bulunan konaklama otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği (Set Menü) konaklama otelimizde gerçekleşecektir. Aşık ve Ozan şehrine gelip , yaşamadan dönmemeniz gereken Kafkas Gecesine dileyen konuklarımız katılabilirler.(Extra)

Sabah Kahvaltısı: Çıldır Gölü (Extra)
Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda (Extra)
Akşam Yemeği: Konaklama Otelinde
Konaklama: Kars Otelleri

2.GÜN

Değerli Konuklarımız; otelimizde alınan açık büfe kahvaltı ardından saat 08.00 de Kars Garından hareket eden Doğu Ekspres trenine binerek masal yolculuğumuz başlıyor. Anılarınızda yer alacak fotoğraflar ,videolar çekilerek 4 saat boyunca Doğu Express treni ile huzurlu yolculuk yapacaksınız. Vagonlar arasında özgürce gezebilir , her açıdan fotoğraf çekilebilirsiniz. Tren yolculuğumuzun sonlanması ile Dadaşlar diyarı Erzurum Garında trenden ayrılıyoruz. Erzurum’a gelinir çağ kebap tadılmaz mı… Öğle yemeği için meşhur Çağ kebabı salonunda mola verip arzu eden konuklarımız tadabilir , istemeyen konuklarımız için farklı lezzetler sunulmaktadır. Yemek molamız ardından Doğu Anadolu’nun en büyük kenti Milli mücadele , milli birlik ve bağımsızlık hareketinin temelinin atıldığı kentimiz Erzurum’u gezmeye başlıyoruz. Usta Çırak ilişkisinin ve saygının büyük örneği Çifte Minareli Medrese , Üç Kümbetler , Eski Erzurum Evleri , Palandöken , Ulu Camii turumuz ardından turumuzu tamamlayarak Rize’ye hareket ediyoruz. Yolcularımızı Rize’de indirmemiz ardından aracımız Trabzon’a devam ederek turumuz Trabzon’da sonlanacaktır.

Sabah Kahvaltısı: Konaklama Otelinde
Öğle Yemeği: Belirlenen Restoranda (Extra)
Akşam Yemeği: Belirlenen Restoranda (Extra)
Konaklama: Dönüş Günü

Sizleri bir başka Vaveyla Turizm kültür turunda ağırlamak üzere uğurluyoruz.


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

– Lüks Turizm Aracı İle Ulaşım
– 1 Gece Lüks Otelde Konaklama

– Kars-Erzurum Tren Bileti (Pulman)
– 1 Akşam Yemeği 
– 1 Sabah Kahvaltısı 
– Zorunlu Seyahat Sigortası
– Araç İçi İkramlar

– Sınırsız Güleryüz 🙂

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
– Öğle yemekleri
– Yemeklerde alınan extra içecekler 

– Müze ve ören yeri girişleri
– Kafkas Gecesi 
– Çıldır Gölünde sabah kahvaltısı (1. Gün)

REZERVASYON İÇİN:

0(464) 250 50 53 / + 90 552 456 50 53

İSTEĞE BAĞLI EKSTRALAR (Güncel Fiyatlara Göre Değişkenlik Gösterebilir)

⇒Birinci gün alınacak sabah kahvaltısı (Çıldır Gölü Kenarında)   

⇒Çıldır Gölü Atlı Kızak (Göl donması ardından göl üzerinde 2-3-4 kişilik gruplar halinde atlı kızağa binebilir donmuş gölün üzerinde özgürce atlı kızak yapabilirsiniz. 

⇒Kafkas Gecesi  Kars yöresinin meşhur gecesidir. Yöresel oyun , dans , bıçak ve kılıç oyunlarının sergilendiği ve canlı müzikle devam eden bir eğlence.

İADE ŞARTLARI

Tüketici, hizmetin başlamasına 1 Ay kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. Tüketici, hizmetin başlamasından 29 – 20 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50’sini, 20 günden az bir süre kala ise tamamını acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir. Acenta 5 gün önceye kadar turu iptal etme hakkını saklı tutar.

DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZ, HERHANGİ BİR MAĞDURİYET YAŞANMAMASI İÇİN ”FİYATA DAHİL OLAN/OLMAYAN HİZMETLER” VE ”ÖNEMLİ BİLGİLER” KISIMLARINI DİKKATLİCE OKUMANIZI RİCA EDERİZ.

RİZE TRABZON ÇIKIŞLI KARS TURU – RİZE TRABZON HAREKETLİ DOĞU EXPRESS TURU – RİZE KALKIŞLI DOĞU EKSPRES TURU – DOĞU EKSPRES TURU RİZE – RİZE HAREKETLİ KARS ERZURUM TURU – RİZE ÇIKIŞLI KARS TURU – RİZE HAREKETLİ KARS TREN TURU – RİZE DOĞU EKSPRES TURU – TRABZON DOĞU EKSPRES TURU – TRABZON ÇIKIŞLI KARS TURU 


!!! ÖNEMLİ !!!

– Konaklama bölgelerinde ve otellerinde yoğunluğa göre aynı standartlarda olmak kaydı ile değişiklik yapılabilir.
– Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez, Kesin kayıt yapan konuklarımıza koltukları belirtilecektir
– 18 yaş altı reşit sayılmayan çocukların anne veya babalarından biri veya ikisi ile beraber tura katılmadığı durumlarda, tura katılım için gerekli olan muvaffakatnamelerin seyahat sırasında kişilerin yanında bulundurulması zorunludur. 
– Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir
– Turda yeterli kayıt olmadığı takdirde firma 5 gün önce konuklarına bilgi vermek suretiyle turu iptal etme hakkına sahiptir.
– Turumuz müşteri sayısına uygun lüks turizm araçları ile gerçekleştirilecektir.