Karadeniz Yayla Turu 2 Gece 3 Gün

(2 Gece 3 Gün)

2 GECE 3 GÜN KARADENİZ YAYLALAR TURU


İki ve Üç Kişilik Odalarda Kişi Başı Fiyat: 
0000,00₺

Tek kişi Konaklama Farkı:  
000,00₺

07-10 Yaş Çocuk Ücreti:
(her iki ebeveyni ile birlikte olmak kaydıyla)
0000,00₺


1.Gün

Değerli Konuklarımız; Konaklamalı yayla turumuzun ilk gününe başlıyoruz. Siz değerli konuklarımızı saat 08.00 Trabzon Otogarı, 08.30 da Trabzon Hava Limanından alarak turumuz için yolculuğumuza başlıyoruz. Yeşilin her tonu sizleri karşılayacak olup yeşil doğa yanında denizin mavisi ile keyifli yolculuk yapıyorsunuz. İlk olarak kahvaltı molası için belirlenen restaurantta mola veriyoruz. Güne dinlenmiş ve eşsiz doğaya leziz kahvaltı ile başlamış oluyorsunuz. İlk durağımız resimleri ile sizlerin hayali olan yer Uzungöl. Yeşiller arasında doğal oluşum gölü olan göl, sizlere doyumsuz seyir imkanı veriyor. Seyir terasından göl manzarasına karşı anılarınızda yer alacak harika fotoğraflar çekiliyorsunuz. Uzungöl’de verilen serbest zaman ardından  Rize ilinin temel geçim kaynağı , evlerimizde sohbetlerin ve yemek sofralarının vazgeçilmesi çay bitkisinin üretildiği çay bahçesi. Görseli ve yapısı gereği anılarınızda yer alacak muhteşem çay bahçesi fotoğrafı çekileceğiniz Çeçeva (Haremtepe) Çay Bahçesi ziyaretimizi yapıp fotoğraf molası ardından çay bahçesine karşı çayınızı yudumlama fırsatı bulacaksınız. Turumuza Karadeniz Sahil yolundan devam ederek Ardeşen ilçesinden Kaçkar Dağlarına doğru dönüş yapıyoruz ve sizleri muhteşem manzarası ile Fırtına Vadisi ve Kaçkar Dağları bekliyor.

Endemik türlerin bir arada bulunduğu, yeşilin her tonunu göreceğiniz, yamaçlarda bulunan çay bahçeleri ve heyecan yaratan evlerin konumu sizleri büyüleyecek. Sol tarafımızdan akan Fırtına Deresi, damakları lezzeti ile büyüleyen Kırmızı Benekli Alabalığa ev sahipliği yapıyor. Aynı zamanda Rafting, Zipline sporunun yapıldığı heyecan yaratan bir rota. Fırtına deresi kenarında bulunan Zipline ve Rafting (Extra) yapacağımız tesiste mola veriyoruz. Dileyen konuklarımız derenin üzerinden tele bağlanan aparat ile karşıdan karşıya geçilen aktivite zipline yapabilir, dileyen konuklarımız Fırtına deresinde bota binilerek eğitmen eşliğinde yapılan rafting yapabilirsiniz. Molamız ardından Fırtına Vadisinden ilerleyerek pastacıları ile ün yapmış şirin ilçe Çamlıhemşin’i geçerek Çat Vadisine yöneliyoruz. Sevdaluk dizisi ile akıllarda kalan Tarihi köprüleri ile masalsı fotoğraf sunan Şenyuva Köyünde mola veriyoruz. Yeşil ormanların içinden akan dere, su sesi ve yeşilin her tonu sizlere muhteşem görsel sunuyor. Manzara eşliğinde kahvenizi, çayınızı yudumlayabilirsiniz. Artık zirvelere tırmanma vakti diyoruz ve rotamızı Pokut ve Sal yaylasına çeviriyoruz. Ortalama 1 saat sürecek olan tırmanış parkurumuz araçla gerçekleşecek olup sizleri zor yolların beklediğini bilmenizi isteriz.:) Bölge halkının bakir doğanın bozulmaması için verdiği mücadele sonucu yollar yeni nesil asfalt veya beton yol olmadığından stabize yol şahsi özel araçların çıkmasını engelliyor. Ortalama 1100 – 1150 rakımlara ulaşıyoruz. İlk olarak yaylanın kurulumu evlerin sıralanışı insanların organik yaşantısı kıyafeti ve konuşmaları ile farkı hissedeceğiniz Sal Yaylasında mola veriyoruz.  Yayla sakinlerinin yaptığı yöresel ürünlerden tatma fırsatı bulacaksınız. Yöre yaşantısını yerinde görme yaşama imkanı bulacaksınız. Sal Yaylası molası ardından Pokut Yaylasına geçiyoruz. Sosyal medyada , dergilerde , reklamlarda karşınıza çıkan manzarası ile sizleri büyüleyen Pokut Yaylasındayız. Dağın sırt kısmında inci gibi dizilen evleri ile etrafı çevreleyen ağaçları ve muhteşem manzarası ile anılarınızda yer alacak muhteşem kareler çekileceksiniz. Kendinizi şanslı hissedebilirsiniz, çünkü herkesin hayali olan Karadeniz’de siniz , Kaçkarların zirvesinde Pokut Yaylasındasınız. Pokut yaylası manzarasına hakim lüks otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği konaklama otelimizde gerçekleşecektir. Dileyen konuklarımız akşam çıkıp yayla gezintisi yapabilir, dileyen konuklarımız sabah yürüyüşü olarak Pokut Yaylasından Sal yaylasına orman içinden yürüyüş yapıp güne muhteşem bir şekilde başlayabilir.

Güne açılan pencereniz Pokut’a baksın diyerek sizlerle ilk günü sonlandırıyoruz 🙂

Sabah Kahvaltısı: Belirlenen Restaurantta

Öğle Yemeği: Sal Yaylası

Akşam Yemeği: Konaklama Otelinde

Konaklama: Pokut Yaylası Orion Otel

2.GÜN

Değerli konuklarımız; Pokut Yaylasında güne merhaba diyoruz. Otelimizde 09.00 da yöresel ürünlerden oluşan kahvaltımızı yapıyoruz. Yaylanın özelliği ile erken saatte uyanıp sabah yürüyüşü sizlerin daha huzurlu bir gün geçirmesini sağlayacaktır. Kahvaltı ardından eşyalarımızı alıp otelimizden ayrılıyoruz. Bugün sizleri yine Kaçkarların zirvesinde farklı rotalarda ağırlamak için yola çıkıyoruz. Çat vadisinden yolumuza devam edip ilk durağımız bölgeye hakim tepede kurulu olan Zilkale. Bölgenin en dikkate değer eserlerinden birisidir. İlçe merkezinin 15 kilometre güneyinde, Fırtına Deresi’nin batı yamaçları üzerine kuruludur. Kalenin üzerinde inşa edildiği sarp kaya kütlesi denizden 750 metre, dere yatağından yaklaşık 100 metre yüksekliktedir. Kale; dış surlar, orta surlar ve iç kaleden meydana gelir. Dış kalenin kapısına kuzeybatı yönündeki patika bir yolla ulaşılır. Bir teras yardımıyla orta surlar seviyesine çıkılır. Buradan ikinci bir kapı yardımıyla kale içerisine girilir. Orta kale içerisinde üç önemli yapı bulunur. Bunlar muhafız binası, şapel ve baş kuledir. Kulenin dört katlı olduğu duvarlardaki hatıl izleri ve kiriş deliklerinden anlaşılmaktadır. Tam olarak ne zaman yapıldığı bilinmese de Trabzon İmparatorluğu döneminde Kommenoslar ya da yerli lordlar tarafından yapıldığı düşünülmektedir.

Kale bütün dönemlerde askeri amaçlarla kullanılmıştır. Bunun nedeni Kalenin, Kale-i Bala, Ciha Kale gibi kalelerin ve sonu İspir olan orta çağ kervan yolunun güvenliğini sağlıyor oluşudur. Osmanlı Devleti’nin feth girişimleri sonucunda kaleye “Kale-i Zir” adı verilmiştir. 2008 yılında restorasyon çalışmaları başlamış, 2011 yılında ise bitmiştir. Zilkale molamız ardından turumuza devam edip Palovit Şelalesine ulaşıyoruz. Bölgenin debisi en fazla şelalesi olup yatağının doğal bitki örtüsü nedeniyle kart postal görüntüsü olan şelale sizleri de büyüleyecek. Yürüme yolu sayesinden şelalenin alt kısmına kadar inebilir fotoğraf çekilebilirsiniz. Molamız ardından yolculuğumuza devam edip Elevit Yaylasına ulaşıyoruz. Dağların eteğinden süzülen dere ve üzerine kurulu tarihi odun köprünün üzerine çıkıp tüm vadiyi arkanıza alarak muhteşem fotoğraf çekilebilirsiniz. Ayaklarınızı suya sokabilir tüm enerjinizi yenileyebilirsiniz. Elevit Yaylası serbest zamanı ardından Çat Köyünde vereceğimiz yemek molasında tarihi Çat köprüsünde fotoğraf çekilebilirsiniz. Çat köyü molamız ardından zirvelere tırmanmaya başlıyor rotamızı Gito Yaylasına çeviriyoruz. Kaçkarların zirvesinde bu kez farklı bir doğa harikası noktadayız. Ortalama bir saat tırmanış ardından bulutların üstündeyiz. Yöresel yaşamı yerinde görüp bölgeye özgü insanların yaşantısını görme yaşama fırsatı bulacaksınız. Gito Yaylasında manzaraya hakim noktada bulunan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz otelde gerçekleşecek olup, yemek ardından dileyen konuklarımız gezintiye çıkabilir dileyen konuklarımız otelde dinlenebilirler.

Yeni güne Gito’da başlamak üzere ikinci günümüzü de sonlandırıyoruz

Sabah Kahvaltısı: Konaklama Otelinde

Öğle Yemeği: Çat Köyü

Akşam Yemeği: Konaklama Otelinde

Konaklama: Gito Yaylası Kaçkar Dağ Evi

3.GÜN

Değerli Konuklarımız; Gito Yaylasında güne merhaba diyoruz. Otelimizde 09.00 da alınan kahvaltımız ardından eşyalarımızla beraber otelden ayrılıyoruz. Kaçkar vadisinden, Fırtına vadisinden hüzünlü bir şekilde ayrılıyoruz. Bugün sizi yeni rota, büyüleyici manzaralar bekliyor. Karadeniz sahil yolunu takip ederek Hopa’dan içeriye dönerek Borçka Karagöl yolculuğumuza devam ediyoruz.  Karagöl’e ulaşmamız ardından verilen serbest zamanda gölün etrafını tamamen yürüyüş parkuru ile keşfedebilir rengarenk yeşil şöleninde anılarınızda yer alacak kareler çekilebilirsiniz. Karagöl bölgenin önemli değeri olup, reklamlarda ve gazetelerde sıklıkla görebileceğiniz bir değer. Kendinizi şanslı hissedebilirsiniz çünkü herkesin olmak isteği yerdesiniz. Karagöl molamız ardından ülkede bir diğer örneği Halfeti olan Muratlı Barajına hareket ediyoruz. Baraj olması ardından köyün, caminin ve fabrikanın sular altında kalması ile oluşan güzel görsele şahitlik edeceksiniz. Sular dışında kalan minare ve fabrika bacası baraj gölüne görsel şölen oluşturmaktadır. Verilen fotoğraf molamız ardından Rize’ye dönerek Çayeli ilçesinde meşhur kuru fasulyeyi tatma fırsatı bulacaksınız. Turumuzu tamamlamamız ardından yöresel Rize bezi dokunuşu ve alışverişini yapma fırsatı bulacaksınız. Çay fabrikasına giderek, soframıza gelene kadar geçen işlemleri yerinde görme fırsatı bulacaksınız. Her yerde bulamayacağınız yöresel çay alma fırsatı bulacaksınız. Çay fabrikası ziyareti ardından Trabzon Hava Limanına hareket ederek 20.00 civarı siz kıymetli konuklarımızı hüzünlü bir şekilde uğurluyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Konaklama Otelinde

Öğle Yemeği:  Çayeli

Akşam Yemeği: Dönüş Günü

 


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

– Lüks Turizm Aracı İle Ulaşım
– 2 Gece Otelde Konaklama (Yayla Konaklamalı)
– 2 Akşam Yemeği – 2 Sabah Kahvaltısı
– Tulum Dinletisi
– Araç içi ikramlar
– Seyahat Sigortası
– Tulum Dinletisi


REZERVASYON İÇİN: 
0(464) 250 50 53 / +90 552 456 50 53


!!! ÖNEMLİ !!!
– Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez.
– Kesin kayıt yapan konuklarımıza koltukları belirtilecektir . 
– Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. 
– Turda yeterli kayıt olmadığı takdirde firma 10 gün önce konuklarına bilgi vermek suretiyle turu iptal etme hakkına sahiptir.
– Turumuz müşteri sayısına uygun lüks turizm araçlar ile gerçekleştirilecektir