Gito Badara Yaylası Turu

09.00 – 19.30 arası


GİTO YAYLASI – BADARA YAYLASI – PALOVİT ŞELALESİ – ZİLKALE – ŞİMŞİR ORMANLARI – ŞENYUVA KÖYÜ – FIRTINA DERESİ TURU

Tur Ücreti: 650 ₺


Turumuz Fırtına Vadisi ve Kaçkarların zirveleri bakir yaylalardan oluşmaktadır. Şimdi huzur yolculuk zamanı hazır olun 🙂

Değerli Konuklarımız; sizleri güler yüzlü personelimiz eşliğinde sabah 09.00 da Rize Yeni Meydan Şehitler Anıtı önünde karşılıyoruz. Bugün sizleri rüya rota bekliyor. Hayallerde yer alan Fırtına Deresi, Fırtına Vadisi ve Kaçkarlar tamda gideceğimiz rota. Turumuz için start verip Karadeniz Sahil yolunu takip ederek Ardeşen ilçesinden Kaçkarlara doğru dönüş yapıyoruz. Sol tarafımızdan akan dere meşhur Fırtına Deresi. Üzerinde iple karşıdan karşıya geçilerek yapılan adrenalin sporu Zipline , suyun içinde eğitmen eşliğinde bot içinde yapılan spor Rafting ile dillere destan olmuş muhteşem bir dere. Vereceğimiz molamız ile Zipline yapma imkanı ve dereye karşı çayınızı kahvenizi yudumlama imkanını bulacaksınız. Turumuza devam ederek Tarihi taş kemer köprü için Sevdaluk dizisi ile akıllarda kalan Şenyuva Köyünde mola veriyoruz. Doğal evleri , yöresel kıyafetli insanları ve şiveli konuşan köyün sakinlerini görmeniz mümkün. Bir sonraki durağımız zirvede kurulan görüntüsü ile sizleri büyüleyecek , yeşilin elli tonunun içinde taş duvarları ve yapısı gereği ile seyir imkanı sunan Zilkale. Tarihler öncesinden kalan kale restorasyon çalışması ile günümüzde müze görevi görüp siz değerli misafirlerini bekliyor. Zilkale’nin en üst tepesine çıkarak tüm vadiyi ayaklar altına alabilir , muhteşem fotoğraflar çekebilirsiniz. Zilkale molamız ardından bölgenin en büyük şelalesi özelliğini taşıyan ve akan debisi ile muhteşem görüntü sunan Palovit Şelalesine hareket ediyoruz. Yapılan yürüme yolu sayesinde şelalenin alt kısmına kadar inebilir serinleyebilir , hatta ıslanabilirsiniz. 🙂 Molamız ardından endemik bir nokta olan bölgede her yerde bulunmayan ormanı ve ağaç yapısı ile Şimşir Ormanlarına yolculuk ediyoruz. Bölgenin hava durumu ve yapısından ötürü orman çok farklı gizemli bir hal almış olup, dış çekimlerin uğrak noktasıdır. Ormanda verilen fotoğraf molası ardından , birçok filme ev sahipliği yapmış olan Badara Yaylasına hareket ediyoruz. Eşsiz doğasıyla ve yaylanın ortasında bulunan gölle sizlere harika bir fotoğraf deneyimi sunmaktadır. Yeşil çimlerde enerjinizi atacak , çocukluğunuza yolculuk yapacaksınız. Badara Yaylası ardından bakir doğası ile bir başka Kaçkar zirvesi olan Gito Yaylasına hareket ediyoruz. Kaçkarların zirvesinde bu kez farklı bir doğa harikası noktadayız. Yöresel yaşamı yerinde görüp bölgeye özgü insanların yaşantısını görme yaşama fırsatı bulacaksınız. Yaylalarda temel geçim kaynağı hayvancılık olup , sıklıkla bunlara rastlayacaksınız.

Tur programımızı tamamlamamız ardından Rize’ye hareket ediyoruz. Siz değerli konuklarımızı bir başka yayla turumuzda veya konaklamalı yayla turlarımızda ağırlamak üzere hüzünlü bir şekilde uğurluyoruz.

Hergün Yayla Turlarımız Mevcuttur. Sizleri bakir doğaya , huzurun kaynağı yaylalara bekliyoruz.


ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

Lüks Turizm Aracı İle Ulaşım
Zorunlu Seyahat Sigortası
Araç İçi İkram (Su)


REZERVASYON İÇİN: 
0(464) 250 50 53 / +90 552  456 50 53


İADE ŞARTLARI

Tüketici, hizmetin başlamasına 1 Ay kalaya kadar iptal talep ettiğinde ödediği bedelin tamamı kendisine iade edilir. Tüketici, hizmetin başlamasından 29 – 20 gün evvel sözleşmeyi iptal etmesi halinde gezi bedelinin %50’sini, 25 günden az bir süre kala ise tamamını acenteye ödemeyi kabul ve taahhüt eder.

Tüketici tarafından yapılan tarih değişiklikleri iptal hükmündedir. 25 Günden az süre kalan tüm iptallerde iade yapılmamaktadır. Tura katılan konuk bunu kabul etmiş sayılmaktadır.  Acenta 1 gün önceye kadar turu iptal etme hakkını saklı tutar.

Müşteri kaynaklı gecikme , tur iptali , tur ertelemesi , tura yetişememe , müşteriden doğabilecek sorunlar nedeniyle ücret iadesi yapılmamaktadır.

DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZ, HERHANGİ BİR MAĞDURİYET YAŞANMAMASI İÇİN ”FİYATA DAHİL OLAN/OLMAYAN HİZMETLER” VE ”ÖNEMLİ BİLGİLER” KISIMLARINI DİKKATLİCE OKUMANIZI RİCA EDERİZ.


Rize Çıkışlı Gito Yaylası Turu – Rize Çıkışlı Badara Yaylası Turu
Rize Çıkışlı Gito Turu – Rize Palovit Şelalesi Turu
Rize Gito Yaylası Turu – Rize Badara Yaylası Turu
Günübirlik Gito Yaylası Turu – Günübirlik Badara Yaylası Turu
Günübirlik Çat Vadisi  Turu