Günübirlik Batum Turu

 08.30 – 22.00 arası


GÜNÜBİRLİK BATUM TURU (REHBERLİ)

Tur Ücreti : 300,00₺

Turumuz rehber eşliğinde gerçekleşecek olup , sadece Kimlik belgesi ile farklı ülkeyi keşfetmeye hazır mısınız? 🙂

Değerli Konuklarımız; sizleri güler yüzlü personelimiz eşliğinde sabah 08.30 da Rize Yeni Meydan Şehitler Anıtı önünde karşılıyoruz. Rehberimiz bilgilendirmesi ardından Batum Turumuza başlıyoruz. Çayeli , Pazar , Ardeşen , Fındıklı , Arhavi , Hopa ve Kemalpaşa’dan gelecek konuklarımızı yol üzerinden alarak  Sarp Sınır Kapısına varıyoruz. Sınıra ulaşmamız ardından araçtan ayrılarak yaya giriş kapısından ilerliyoruz. Yurt dışı çıkış harcını ödeyerek alınan geçiş formu ile işlemleri yaparak ilerliyoruz.  Yeni Kimlik Belgesi olması zorunludur. Bütün yaşlar için fotoğraflı olma zorunluluğu bulunmaktadır. İşlemler ardından Gürcistan tarafınıza geçiş yapıyoruz. Gürcistan tarafında bekleyen aracımıza binerek turumuza start veriyoruz. 

Rehberimizin verdiği bilgiye göre, gezi boyunca ihtiyacımız olacak kadar Gürcistan Para birimi olan ‘’Lari’’ alarak gezimizin ilk durağı olan  Hz.İsa’nın 12 Havarisinden biri olan Aziz Andrea ve Aziz Matthias heykelleri olacak. Burada fotoğraf çektirdikten sonra Gonio (Apsaros) kalesine geçiyoruz. Aziz Andrea ve Aziz Matthias’ın anıt mezarında bulunduğu Gonio Kalesi Roma döneminden kalma bir kale olup Panoramik olarak görerek rehberimiz tarafından bilgi edinme fırsatımız olacaktır. 

Kale ziyaretimizin ardından öğle yemeği için Gürcü mutfağının en güzel örneklerinin sunulduğu Türk Resrorantına geçiyoruz. Gürcü mutfağından yemeklerde bulunan yemek yerimizde dilediğinizi seçerek yiyebilirsiniz. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız şehir gezisinde Ortodoks Kadedrali (Meryem Ana Klisesi), Avrupa Meydanı, Altıpost Medea Heykeli, Piazza Meydanı, Tiyatro Meydanı, Batum Bulvarı, Nuri Gela Gölü, Alfabe Kulesi, Ali ve Nino Heykeli son olarak Türk Mahallesinde bulunan Osmanlı Dönemi Tarihi Orta Camii gördükten sonra serbest zaman veriyoruz. 2 Saatlik Serbest zamanda dileyen misafirlerimiz, Denizde Tekne Turuna katılabilir, Avrupa’nın en büyük dönme dolabına binebilir veya şehirde alışveriş yapabilir.

Serbest Zamanımız sonrasında Batum Turumuzu bitiriyor ve Türkiye’ye dönmek Sarp sınır kapısına dönüyoruz. Yapılan işlemler ardından Türk tarafınıza geçerek bizleri bekleyen aracımıza binerek  dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Saat 22:00-22:30 arası Rize’de oluyoruz. 

 

!!! ÖNEMLİ !!!

-18 Yaş altı çocukların ebeveynleri yanında olması gerekmektedir. Aksi halde olmayan ebeveyn, olan ebeveyne muvafakatname ermesi zorunludur.

-18 Yaş altı çocuklar için ölen ebeveyn var ise ölüm belgesi zorunludur.

-Kimlik Belgesi yeni ve çipli olması gerekmektedir.

-Yanınızda raporu olmayan ilaç bulundurmayınız.


ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

Lüks Turizm Aracı İle Ulaşım
Zorunlu Seyahat Sigortası

 Rehberlik Hizmeti


REZERVASYON İÇİN: 

0(464) 250 50 53 / +90 552  456 50 53