Karadeniz Yaylalar Turu (4 Gece 5 Gün)

(4 Gece 5 Gün)

İki ve Üç Kişilik Odalarda Kişi Başı Fiyat:
1699,99₺

Tek kişi Konaklama Farkı:
699,99₺

07-11 Yaş Çocuk Ücreti:
(her iki ebeveyni ile birlikte olmak kaydıyla)
1350,00₺

0-6 Yaş Çocuk
Ücretsiz

 


1.GÜN

Turumuz Trabzon dan başlayacak olup uçakla gelen misafirlerimizi hava alanında otobüsle gelen misafirlerimizi de otogarda rehberimiz karşılamaktadır. Turumuza katılan siz değerli misafirlerimizle en geç saat 09:30’a kadar buluşup turumuza başlıyoruz. İlk olarak Rize’nin Çayeli ilçesinde bulunan haremtepe(çeçeva)köyüne çıkıyoruz. Burası çayı ile meşhur Rize’nin en güzel çay bahçelerinden biri olup medyada gördüğünüz çay bahçesi reklamların büyük bir kısmı bu köyde çekilmektedir. Ardından yolumuza devam edip Fırtına vadisinden girip vadi üzerinde ufak bir kahvaltı molası vereceğiz. Burada dileyen misafirlerimiz fırtına deresi üzerinde zipline heycanı yaşayabilirler(extra).Çamlıhemşin den geçip çat vadisinde bulunan eski adı Çinçiva olan Şenyuva köyüne varıyoruz. Sevdaluk dizisinin ve bir çok yapımın çekimi burada yapıldı. Ayrıca fırtına vadisindede bir çok örneği olan kemer köprülerin en güzellerinden bir tanesi burada bulunmaktadır.40 metre uzunluğunda ve 20 metre yüksekliğindeki Şenyuva Köprüsü’nün kemer kısmı düzgün kesme taş, ayakları ise moloz taş kullanılarak inşa edilmiştir köprünün yapım tarihi 1696 olarak belirtiliyor. Şenyuva’dan yola çıkıp zorlu bir yolu olan fakat manzarasıyla son yıllarda en çok ilgi gören bir yayla olan Pokut yaylasına ve tam karşısında bulunan Sal yaylasına doğru yola çıkıyoruz.İlk önce sal yaylasına uğrayıp öğle yemeği molası veriyoruz. Sal yaylası içine araç yolu yapılmayan doğallığını hala koruyan bir yayla. Ardından güzel bir patika yoldan 20 dk lık doğa yürüyüşüyle 2032 rakımlı pokut yaylasına geçiyoruz. Adı Ermenice’de ‘rüzgar alan vadi’ anlamına gelen Pokut yaylasının güney sırtında yer alan yerleşim alanları, bulutların üzerine resmedilmiş sıralı evler gibi tablo şeklinde görüntüsü güzel bir manzara keyfi yaşama fırsatı veriyor.Pokut manzarası eşliğinde tulumcumuz ve rehberimizle birlikte harika bir horon ve tulum keyfi yapıyoruz. Ardından pokutun tepe noktasına çıkıp harika bir gün batımı izliyoruz. Gün batımından sonra aynı patika yoldan konaklayacağımız yer olan sal yaylasına dönüyoruz.
Konaklama: Yaylada Konaklama

2.GÜN

Sal yaylasında alacağımız doğal bir kahvaltının ardından çat vadisine inip vadi boyunca devam ederek zilkaleye varıyoruz. Denizden 750 metre, Çat Deresi’nden ise yaklaşık 100 metre yükseklikteki, görkemli manzarasıyla ziyarete gelenleri etkilemeyi başaran kale doğa ile baş başa ve bulunduğu konum nedeniyle adeta kartal yuvası gibi bir yerde. Kaleden ayrılıp manzaralı bir orman yolundan Gito yaylasına varıyoruz. Gito,Çamlıhemşin’e bağlı,2100 metre yüksekteki bir yayla .Kito Yaylası esasında adı fakat yaygın olarak Gito kullanılıyor. Son yıllarda artık tüm yaylalarda kurulan salıncaklardan biri burdada var. Bulutlar içerisinden geçiyormuşcasına havalanan salıncak fotoğrafları çekebilirsiniz. Ardından rotamızı Badara yaylasına çeviriyoruz. Badara yaylası 1860 metre yükseklikte bulunan küçük ama güzel bir Hemşin yaylasıdır. Doğal yayla yaşamı ve kültürü halen devam eden yaylalardan biridir öğle yemeğimizi yaylada hizmet veren yayla evinden yöresel yemeklerle yapıyoruz. Horon ve tulum keyfimizi yine bu yaylada yapıyoruz. Sonraki durağımız olan şimşir ormanı çapları 32 santim ve boyları 8 metreyi bulan şimşir ağaçları ile dünyada tek olarak kabul ediliyor. Türkiye’de ise Rize ve Kastamonu’da sadece birkaç şimşir ormanı bulunuyor. Rize’de bulunan şimşir ormanındaki şimşir ağaçlarının 300 yıldan daha yaşlı oldukları tahmin ediliyor. Ardından Rize deki debisi en yüksek şelalelerden biri olan Palovit şelalesine gidiyoruz. Gür bir orman içindeki bu ünlü şelale, yaklaşık 15 metre yükseklikten akıyor. Bu dolu turumuzun ardından otelimize doğru yol alıyoruz.
Konaklayacağımız otel tamamı organik(hiçbir kimyasal uygulama yapılmaksızın)ahşap olup Karadeniz mimarisinin çağdaş kullanım anlayışı ile yapılıp büyük beğeni kazanan bölgeye has bir oteldir.
Konaklama: Fırtına Vadisinde


3.GÜN


Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından dolu bir program ile turumuza başlıyoruz. İlk olarak vadi boyunca ilerleyerek devam ediyor Çamlıhemşinden geçip ordan Ayder yaylası yolu üzerinde bulunan Tar Deresi Bulut Şelalesine doğru ilerliyoruz belli bir mesafeden sonra yola sadece yaya olarak devam edebiliyoruz 15 dk süren kısa bir trekkingle şelaleye varıyoruz. Şelale üç kademeli olmakla birlikte yaklaşık 250 metre yükseklikten dökülmektedir. Tar Deresi Şelalesi (Bulut Şelalesi) ülkemizdeki en yüksek rakımdan dökülen şelale olma özelliğine de sahip. Ardından Rize’nin ilk tanınan en meşhur yaylalarından biri olan Ayder yaylasına varıyoruz. Çok fazla ilgi görmesinden dolayı zamanla bir çok otel vb konaklama işletmeleri açılması sonucu doğal yapısı etkilense de Ayder hala görülmeye değer bir yayla. Ayderde öğle yemeği molası verip tur aracımızda sizlere eşlik eden tulumcumuz ve rehberimizle birlikte horon ve tulum keyfi yapıyoruz. Ayrıca yaylada yol kenarından fotoğraflayabileceğiniz Gelin Tülü Şelalesinde duruyoruz. Ardından Avusor yaylasına doğru yola çıkıyoruz. Dere kenarındaki virajlı yollardan kıvrıla kıvrıla yaylaya varıyoruz. Avusor varır varmaz insanı ayrı bir dünyaya gelmiş gibi hissettiren yaylalardan bir tanesi. 2300 rakımda bulunan yayla kaçkar dağları manzarasıyla ziyaretçilerini büyülüyor. Gün batımı için Huser yaylasına gidiyoruz. Son yıllarda bulut denizi manzarasıyla ünlenen Huser yaylasında bulut denizi oluşursa unutamayacağınız bir gün batımı sizi bekliyor ve burada kurulan salıncakta bulutların üstünde salıncak keyfi yapabilirsiniz. Gün batımı ardından otelimize dönüyoruz.
Konaklama:Fırtına Vadisinde

4.GÜN


Otelimizde alacağımız güzel bir kahvaltı ardından 09:00 da turumuza başlıyoruz. İlk durağımız arhavi çifte köprü. Resmi kayıtlarda 18 y.y. da yapılan bir köprüdür dense de yaklaşık 650-700 yıllık bir köprü olduğu sanılmaktadır. Moloz taş ve kesme taşlardan inşa edilmiştir. Tümüyle merkezkaç kuvveti ile hesap edilerek çok hassas dengeler üzerine kurulmuş bir köprüdür. Burada verdiğimiz ufak bir molanın ardından Mençuna Şelalesine doğru devam ediyoruz. Araç yolunun bitiş noktasında aracımızı park ederek asma köprüden geçip patika yoldan devam ederek 25-30 dk süren yürüyüşün ardından o muhteşem mençuna şelalesine varıyoruz. Mençuna şelalesinin yüksekliği yaklaşık 90 metre olup Türkiye’nin en yüksek şelalesidir. Doğası ile ziyaretçileri kendine hayran bırakan Mençuna Şelalesi Arhavi’nin en çok ziyaret edilen yerlerinden birisidir. Ardından Artvin Borçka Karagöl’e doğru yola çıkıyoruz yol üzerinde öğle yemeği molası verip yaklaşık olarak 1 saat 30 dk sonra Borçka Karagöl’e varıyoruz. Dünyanın en güzel göllerinden birisi olan Borçka Karagöl,Klaskur Yaylasının yakınlarında yaşanan bir toprak kayması sonucu oluşmuştur. Gölün üzerinde yer alan platforma çıkıp muhteşem bir doğa manzarası içerisinde harika fotoğraflar çekilebilirsiniz. Gölün etrafını rehberimiz ve tulumcumuz ile birlikte 30 dk süren bir yürüyüşle geziyoruz. Ardından tulum ve horon keyfi yaptıktan sonra otelimize doğru yola çıkıyoruz.
Konaklama: Yaylada Konaklama

5.GÜN


Otelde alacağımız kahvaltının ardından programdaki son turumuza başlıyoruz. İlk önce yöresel alışveriş yapabileceğiniz ve hediyelik eşyalar alabileceğiniz Rize bezi,Sürmene bıçakçılık,ve çay fabriklasına uğruyoruz. Ardından Trabzon Uzungöl yolunda kiremitli köprüye ve çaykara at çiftliğine uğruyoruz burada dileyen misafirlerimiz atlara binip ufak bir tur atabilirler. Yolumuza devam edip Uzungöle varıyoruz. Deniz seviyesinden 1090 metre yükseklikte bulunan Uzungöl dik yamaçları ve muhteşem bir doğa örtüsü ile doğa tutkunlarını büyüleyici bir yer. Bu muhteşem manzarayı daha güzel bir şekilde görebilmeniz için Uzungöl seyir tepesine çıkıyoruz burada bolca fotoğraf çekip öğlen yemeği molası vereceğimiz yere gidiyoruz. Yemeğimizin ardından Uzungöldeki yapay şelaleleride ziyaret ediyoruz. Turumuzun sonunda otobüsle dönecek olan misafirlerimizi otogara uçakla dönüş yapacak olan misafirlerimizi de hava alanına bırakıyoruz. Turumuza katıldığınız için çok teşekkür ediyor bir başka turumuzda tekrar görüşmek dileğiyle iyi yolculuklar diliyoruz.


ÜCRETE DAHİL HİZMETLER

– Rehberlik hizmeti

– 4 gece yarım pansiyon konaklama
– 4 akşam yemeği – 4 kahvaltı
– Milli park girişleri ve zil kale giriş ücreti
– Tüm ara transferler
– İmera tour refakati ve ikramları
– TÜRSAB zorunlu seyahat sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER


– Trabzon’a ulaşım (uçak biletleri)
– İlk gün kahvaltı
– Öğle yemekleri
– Otellerdeki içecekler
– Kişisel harcamalar
– Zipline isteğe bağlı olduğundan fiyata dahil değildir


 


REZERVASYON İÇİN:

0(464) 250 50 53 / +90 552 456 50 53


!!! ÖNEMLİ !!!
– Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez.
– Kesin kayıt yapan konuklarımıza koltukları belirtilecektir . 
– Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. 
– Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. 
– Turumuz müşteri sayısına uygun lüks turizm araçlar ile gerçekleştirilecektir