Rüya Rota Karadeniz Turu ( 3 Gece 4 Gün)

10 – 13 EYLÜL 2020 (3 Gece 4 Gün)

 


İki ve Üç Kişilik Odalarda Kişi Başı Fiyat:
1400,00₺

Tek kişi Konaklama Farkı:
600,00₺

07-11 Yaş Çocuk Ücreti:
(her iki ebeveyni ile birlikte olmak kaydıyla)
1200,00₺

0-6 Yaş Çocuk
Ücretsiz


 

16 – 19 Mayıs ( 3 Gece 4 Gün ) Kontenjan : 14 Kişi
23 – 26 Mayıs ( 3 Gece 4 Gün )  Ramazan Bayramı Kontenjan : 13 Kişi
25 – 28 Mayıs ( 3 Gece 4 Gün )  Ramazan Bayramı Kontenjan : 17 Kişi
4 – 7 Haziran ( 3 Gece 4 Gün ) Kontenjan : 12 Kişi
11 – 14 Haziran ( 3 Gece 4 Gün )  Kontenjan : 16 kişi
25 – 28 Haziran ( 3 Gece 4 Gün )  Kontenjan : 10 kişi
2 – 5 Temmuz ( 3 Gece 4 Gün ) Kontenjan : 17 Kişi
9 – 12 Temmuz ( 3 Gece 4 Gün ) Kontenjan : 17 Kişi
23 – 26 Temmuz ( 3 Gece 4 Gün ) Kontenjan : 17 Kişi
31 Temmuz – 3 Ağustos ( 3 Gece 4 Gün )  Kurban Bayramı Kontenjan : 15 Kişi
1 – 4 Ağustos ( 3 Gece 4 Gün )  Kurban Bayramı Kontenjan : 15 Kişi
13 – 16 Ağustos ( 3 Gece 4 Gün ) Kontenjan : 17 Kişi
27 – 30 Ağustos ( 3 Gece 4 Gün ) Kontenjan : 16 Kişi
3 – 6 Eylül ( 3 Gece 4 Gün ) Kontenjan : 16 Kişi
10 – 13 Eylül ( 3 Gece 4 Gün ) Kontenjan : 14 Kişi
24 – 27 Eylül ( 3 Gece 4 Gün ) Kontenjan : 17 Kişi
8 – 11 Ekim ( 3 Gece 4 Gün ) Kontenjan : 17 Kişi

 


1.Gün

Karadeniz yaylarının uzmanı Vaveyla Turizm rehberi sizleri en geç 09:30’da Trabzon havaalanında ve Trabzon Otogarında karşıladıktan sonra yaylalara doğru rüya yolculuğumuza başlıyoruz. Trabzondan hareket ettikten yaklaşık 1,5 saat sonra Rize’nin Ardesen ilçesine geliyoruz ve buradan fırtına vadisinin yanından dere sesi eşliğinde yaylalara doğru tırmanmaya başlıyoruz.
İlk olarak kahvaltımızı yapmak için Fırtına vadisinde üzerinde bulunan nezih restorantımızda duruyoruz. Güzel organik kahvaltımızı yaptıktan sonra kestane, gürgen ve ladin ormanları arasında yeşilin binbir tonu altında yolculuğumuzda Çamlıhemşin ilçesine ulaşıyoruz. Çat Vadisine girerek yönümüzü Zil Kale’ye (Kale-i Zir ) çeviriyoruz.
Kesin olmasa da inşa yılı M.S.5-6 yy. dayanan tarihi ile Kommenos İmparatorluğu dönemine ait Bizans kalesi olan ve Fatih Sultan Mehmet döneminde fethedilen kaleyi tekrardan fetih edeceksiniz. Dereden 100 metre yükseklikte vadinin dörtbir yanına hakim adeta bir kartal yuvasını andıran tabiat harikası Zilkalede manzara ve anılarımızı fotoğrafladıktan sonra buradan ayrılıyoruz.
Ormanların içerisinde yaklaşık bir saatlik yolculuğumuzun ardından karşınızda endemik Gito Yaylası çıkıyor. Yaylaya varır varmaz dağ evimize bizim için ayrılan odalarımıza yerleşiyoruz.
Vakit kaybetmeden yaylanın keşfine başlıyoruz. yaylamızı gezmeye başlayabilirsiniz. Pokut’tan Laz Yaylaları manzarasında 2100 Kaçkar Dağları, Tatos Dağları, Altıparmak Dağları hepsi gözümüzün önünde. Hava açıksa hepsini görme şansımız var ama kapalıysa dağlar yine orda olacak ama bir başka sefere görebileceğiz.
Gito Yaylasını gezdikten sonra  yarım saatlik yolculuğun ardından Badara Yaylasına geçiyoruz (isteğe göre ) bu yaylamızda gezdikten konaklama ve akşam yemeği için Yayla evimize yerleşiyoruz.
Yürüyüş:20 dakika
Zorluk Derecesi: Kolay, hafif eğimli
Konaklama: Gito Oteller seçenekleri

2. Gün


Sabah 08:00 gibi yayla evinde yapacağımız sabah kahvaltısından sonda yönümüzü tekrardan ÇAT Vadisine doğru çeviriyoruz. İlk olarak 15-20 metre yükseklikten gür bir orman içerisine boşalan akan karadenizin en yüksek debisine sahip şelalesinden Palovit Şelalesine gideceğiz.
Burada 30 dakika bir mola ardından devam ederek Kaçkar Dağları Milli Parkı içerisinde bulunan Türkiye’nin tek yaşlı Şimşir Ormanı Olan ve Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) tarafından koruma altına alınan şimşir ormanlarını göreceksiniz. Gezimize devam ederken yolumuzun üzerinde bir hemşin yerleşim yeri olan Şenyuva (çinçiva) köyü çıkıyor.  Köyde eski ahşap ve taş konakları, çinçiva köprüsünü, karadeniz filmlerinin  çekildiği yerleri gezdikten sonra artık Pokut Yaylasına doğru yola çıkabiliriz.
Hemşin yaylalarından biri olan 2050 rakımdaki Pokut yaylasına 1.50 saatlik ormanlık alanda çam ağaçlarının arasında yolculuğumuzun ardından  varıyoruz. Manzaranız: Gito ve Badara yaylası , Amlakit Yaylası, Hazindağ Yaylası. İşte muhteşem güzelliğiyle gazete ve dergilerde birçok kez konu olan her zaman güzelliği ve doğallığıyla göz kamaştıran Pokut Yaylası karşımızda. Yaylamızı izledikten ahşam yayla evleri ve yayla kültürünü gözlemleyerek serbest geziler yapıyoruz. Pokut Yaylasından çam ormanlarının içinden patika yoldan Sal Yaylasına yürüyüşe başlıyoruz. Bu yürüyüşümüz kolay bir parkur olup yaklaşık 25 dakika sürecektir. Bugün halen yaylacılık yapılan Sal yaylasında tulum eşliğinde horon halkalarına katılıp hiç unutamayacağınız anlara şahitlik edeceksiniz.
Günümüzü burada bitirerek Çamlıhemşin’e dönüyoruz ve konaklama yapacağımız Fırtına Deresi Üzerinde bulunan otelimize yerleşiyoruz.
Yürüyüş:25 dakika
Zorluk Derecesi: Çok Kolay
Konaklama: Ayder Otel seçenekleri

3.Gün


Fırtına Deresi üzerinde bulunan otelimizde yaptığımız kahvaltımızdan sonra bugün ki rotamız ilk olarak hala vadisindeki Tar Deresi Bulut Şelalesi. 40 dakika yürüme mesafesindeki yürüme parkurumuzda keyifli orman içinde gezinti yapacağız. Doğada çeşitli bitki ve hayvanları burada görebilirsiniz. Ardından şelalemizde isteyenler yüzebilir. Mayolarınız yanınızda olsun. Sonrasında dönüşe geçip Ayder Yaylasında öğlen yemeğimizi yiyoruz. Ayder Yaylasında Gelin tülü Şelalesi, Kalegon, Ayder Çayırlarında bir saatlik bir serbest zamandan sonra , son olarak bugün bulutların ülkesi Huser Yaylasına çıkıyoruz. Ayaklarımızın altında Palakçur Yaylası, Avusor, Çeymakçur ve Kavrun Vadileri, arkanızda Karadeniz sahil şeridi, karşınızda Hazindak ve Pokut Sal sırtları, yani 0 m den 4000m ye kadar her yeri görebiliyorsunuz. Ortalama rakım 2500 mt. Manzaranız havada uçan uçaklar ve deniz:) Uçaklara el sallayabilirsiniz. Tulum eşliğinde Muhtesem manzara sizleri bekliyor. Eşsiz manzaralar eşliğinde bol bol selfie çekmekten kendinizi alamayacsınız. Yayla gezimizden sonra gün batımını da fotoğrafladıktan sonra Konaklama yapacağımız Çamlıhemşinde bulunan otelimize yerleşiyoruz.
Yürüyüş: 35 dk
Zorluk Derecesi: Orta
Konaklama: Ayder Otel seçenekleri

4.Gün


Kahvaltımızı yapıyoruz ve güne başlıyoruz. Artık Çamlıhemşin ve yaylalarına veda etme vakti. Bugün Artvin iline geçiş yapıyoruz. Doğal farklı bitki türlerinin bulunduğu Borçka ilçesine geçiyoruz.
İlk durağımız Hopa Cankurtaran tepesine geçiş yapıyoruz fotoğraflarımızı çektikten sonraki durağımız Borçka (Karagöl) 1,5 saatlik mesafede olan Borçka Karagöl’e geçiyoruz. Heyelan sonucu oluşan Karagöl’ün suyu tatlı olup; 14.02.2002 tarihinde Tabiat Parkı olarak ilan edilmiştir.
Bir heyelanın bu kadar güzel bir göl yaratması enteresandır. Göl gezimizden sonra aracımıza binip öğlen yemeğimizi almak için leziz köy yemeklerinin olduğu ahşap restorantımıza geçiyoruz.
Sonrasında Rize’ye doğru gelirken Çayeli ilçesinde bulunan dünyanın en güzel çay bahçelerini içinde barındıran ve Çay reklamlarında görsel olarak gördüğümüz Çayeli içesinde bulunan Çeçeva Çay bahçelerine uğruyoruz.  Çay Bahçelerinde fotoğraf çekildikten sonra hediyelik eşya ve organik çay almak için yola çıkıyoruz. Saat 20.00 civarlarında tekrar bu maceraya başladığımız yere Trabzon Hava alanına varmış oluyoruz. Artık ayrılma vakti üzülmeyin seneye yine beraberiz.
Not: Beş yıldız hizmet beklemeyiniz. Yayla turudur. Rehberlerimizin hem güler yüzlülüğü hem esprileri ve tur boyunca tulum ezgileriyle geziye doyamayacaksınız.
Güle güle Vaveyla Turizm ile gezme keyfini doyasıya yaşadınız bağımlılık yapması dileğiyle hoşça kalın Kaçkarda kalın.


ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER 

– Rehberlik hizmeti
– Tulum şovları 
– 3 gece konaklama
– Tüm ara transferler
– 3 kahvaltı 3 akşam yemeği
– Türsab Seyahat sigortası


ULAŞIMA DAHİL OLMAYA HİZMETLER


– Trabzon’a ve Trabzon’dan ulaşım.

– Ardeşen Havaş Trabzon Havaalanı ulaşımı
– İlk gün kahvaltı Öğle yemekleri
– Kişisel harcamalar
– Zipline-Rafting Otellerde alınan Ekstralar


 


REZERVASYON İÇİN: 

0(464) 250 50 53 / +90 552 456 50 53


!!! ÖNEMLİ !!!
– Rezervasyon esnasında kesinlikle Koltuk Numarası sözü ve garantisi verilemez. 
– Kesin kayıt yapan konuklarımıza koltukları belirtilecektir . 
– Rehber gerekli gördüğü takdirde, tüm programı gerçekleştirmek kaydı ile zamanlama ve program akışı konusunda değişiklik yapma hakkına sahiptir. 
– Turda yeterli kayıt olmadığı takdirde firma 10 gün önce konuklarına bilgi vermek suretiyle turu iptal etme hakkına sahiptir. 
– Turumuz müşteri sayısına uygun lüks turizm araçlar ile gerçekleştirilecektir

Print Friendly, PDF & Email